Cabal Online'da Karakterler

28 Haz 2013
359
0
16
25
Bursa
#1
WARRIOR


Rakipsiz Güç Sahibi En İyi Erkek Savaşçı

Nevarethian’lardan miras olarak kalmış “Authentic Six"” olarak bilinen 6 tane dövüş skill’i vardır. “Authentic Six"”nın arasında yer alan “Warrior”, “Blader” ve “Wizard” skill’leri Honorable Age, Navareth Exodus’tan önce ortaya çıkmıştır. Efsaneye göre, Core Teknolojisinin en başarılı olduğu dönemde, yüzlerce grup özgün skill’lerini çalışıyor ve geliştiriyorlardı. . Bununla birlikte, bugünkü skill’ler Nevareth Exodus’un hayatta kalma ilmini esas alan 7 Sage’nin ilk jenerasyonu tarafından geliştirilmiştir.

“Warrior”lar “Güç”ün ilk şeklini miras alanlardır. Gücü ustaca idare etmekten ziyade fiziksel kuvvetlerini geliştirmek için kullandılar. Bu nedenle bir Warrior olmak diğerlerinden daha fazla fiziksel güç gerektirir

Fiziksel kuvvete teknik ve hızdan daha çok önem verdikleri için savaşları daha heyecanlı ve dinamik olur. Aksine, gücü ustaca idare etme anlayışları sınırlıdır, bu nedenle çalışmalarında zekaya öncelik vermezler.

Bununlar birlikte, tecrübeli Warrior’lar gizli skill’lerini kullanarak Berserker Warrior olurlar ve ruhani deneyim yaşayarak Astral Weapon’ları elde ederler.


Taviye Edilen İtem
Zırh: Armour Set
Silah: Great Sword/Daikatana

Tavsiye Edilen Yetenekler
Great Sword : Strength 9, Intelligence 1, Dexterity 2
Daikatana : Strength 8, Intelligence 1, Dexterity 3
***********************************************
BLADER


Ölümcül Silah Ustası, En Hızlı Çift Kılıç Kullanıcısı

Blader’lar, Nevareth Exodus döneminden miras kalma “Gücün ikinci şekli” konusunda uzmanlaşmışlardır. Sage Tower’a göre, Blader skill’leri bir doğu ülkesi olan Lost Age’de kullanılan bir askeri sanattan meydana gelmişltir ve bu savaş sanatı Honorable Age zamanında bulunmuş ve geliştirilmiştir. 7 Sage’nin ilk jenerasyonu bugünkü Blader skill’lerini geliştirmişlerdir.

Çalışmaları fiziksel güç kullanarak skill’leri azami dereceye çıkarmak üzerine kurulmuştur, ve yıkıcı güce ağırlık vermek yerine büyüleyici teknik ve hızlarına önem verirler. Önceleri, çeşitli silahlar kullanırlardı, fakat skill’lerini en iyi gösterebilecekleri aletlerin çift kılıçlar olduklarının farkına vardılar. O zamandan beri, öncelikli silahları olarak tek veya çift kılıç kullanırlar ve Huan kıtasından “Martial Suit Set” gibi hafif bir zırhı da hızları için kullanırlar.

Tıpkı Warriorlar gibi Blader’lar da güç konusunda sınırlı bir bilgiye sahiptirler, ve bu yüzden zeka gerektiren gücün ilmini öğrenmektense, onu fiziksel kuvvet ve çeviklik elde etmek için kullanırlar.

Tecrübeli Blader’lar çevikliklerini arttırarak birçok [doppelgangers] yaratabilirler ve düşmanlarını Astral Weapon kullanarak ani bir şekilde öldürebilirler.


Taviye Edilen İtem
Zırh: Marshal Set
Silah: Katana/Blade

Tavsiye Edilen Yetenekler
Katana : Strength 5, Intelligence 1, Dexterity 6
Blade : Strength 6, Intelligence 1, Dexterity 5
***************************************
WIZARD


En İyi Yok Edici, Gücün Hükümdarı

Wizard’lar Honorable döneminden miras kalma “Gücün son şekli” konusunda uzmanlaşmışlardır. Fiziksel zaaflarını kapatmak için Gücü beceriyle kullanırlar.

Tıpkı kılıç skill’leri gibi, büyü skill’leri de Lost Age döneminde meydana gelmiştir, fakat efsaneye göre ilk büyü skill’leri Honorable Age döneminde ilan edilmiş, 7 Sage’ler ise bu skill’lerin bugünkü hallerini almasını sağlamışlardır. Nasıl ki kılıç skill’leri gücü fiziksel çevikliği ve yıkıcı kuvveti arttırmak için kullanıyorsa, büyü skill’leri sadece bir savaş yöntemi olarak kullanılmazlar. Bunun yanında Gücü bir bilim olarak kullanarak dışsal güçler ile kuvvetli bir enerji yaratır.

Nevareth’in eski dönemlerinde, Honorable Age döneminden kalma “Force Stick” isimli bir güç denetleyicisi kullanırlardı, fakat Core Teknolojisinin gelişmesiyle birlikte “Orb” isimli daha saldırgan bir güç denetleyicisi kullanmaya başladılar.

Orb tek ellidir, böylece Wizard’lar iki eline birer tane alarak güçlerini iki katına çıkarabilirler. Ayrıca bu sayede aynı anda birçok büyü kullanabilirler.

Wizard, Gücü iyi bir şekilde kontrol edebilmek için zekasına çok değer verir. Aynı zamanda, fiziksel güce ve çevikliğe sahip değiller. Bu yüzden Martial Suit Set gibi hafif zırhları tercih ederler. Doğrulanmayan teoriye göre dışsal güçlerle yakın temastan koruduğu için madeni zırhlardan kaçınırlar.

Tecrübeli Wizard’lar aynı zamanda çoklu büyü becerileri kullanabilirler ve sadece tek bir büyü ile inanılmaz zarar verebilirler.


Taviye Edilen İtem
Zırh: Martial Set
Silah: Orb

Tavsiye Edilen Yetenekler
Orb : Strength 1, Intelligence 9, Dexterity 2
*******************************
FORCE ARCHER


Nişancı, Rüzgarı Delen Ölümcül Gücü Ateşler

Authentic Six’in içinden “Force Archer, “Force Shielder” ve “Froce Blader” diğer üç skill’ler gibi Sage Tower’dan meydan gelmemişlerdir. Exodus Nevareth’tan beri yüzyıldan uzun bir sürede bağımsız olarak gelişmişlerdir. Eskiden “Force Handler”a bağlıyken artık zamanla 6 asıl skill’lein bir parçası oldular.

3 savaş skill’inin arasından “Force Archer”lar Wizard grubundan türemiştir. . Uzun menzilli büyülerin potansiyelini fark ettiler, bu büyüleri güçlendirmek için çaba sarf ettiler. “Force Handler”lar arasındaki yaygın kanı uzaklık ve konum ile konum ve gücün ters orantılı olduğudur.
Force Archer skill’lerinin yaratıcıları yer ve kuvvetten çok mesafe ve hızdan etkilenmişlerdirler. Force Archer’lar için şiddetli uzun menzilli saldırı skill’lerini keşfettiler ve Wizard’ın “Orb”unun gelişmiş versiyonu olan “Crystal”leri yarattılar. Bu “Crystal”ler gücün şiddetini arttırmaktan çok onu kontrol altına almayı sağlar. Bu muhteşem icat, başka bir icat olan “Astral Bow”un doğuşunu sağladı. “Astral Bow” uzun menzilli atışlarda güç kaybının önlenmesini sağlar, güç kontrolünü sağladığı gibi aynı zamanda saldırı zamanını geliştirir. Sonra, “Astral Weapon”ların oluşmasına ön ayak oldular. Crystal’lere hakim olmak, asgari derecede fiziksel kuvvet ve çeviklik gerektirir.

Forcer Archer’lar eşsiz savaş stillerinden dolayı, diğer sınıflar ile karşılaştırıldığında pek fazla hareket etmezler, Pastur kıtasından gelme hafif zırhlara nazaran ağır sayılan “Battle Suit Set” tarzı zırh giyerler.

Tecrübeli Force Archer’lar hızlı uzun menzilli saldırılarda bulunabilirler ve güç kontrolünde uzman bir seviyeye ulaştıklarında uzun mesafeden tek bir atış ile öldürücü vuruş yapabilirler.

Taviye Edilen İtem
Zırh: Battle Set
Silah: Crystal

Tavsiye Edilen Yetenekler
Crystal : Strength 2, Intelligence 6, Dexterity 4
************************************
FORCE SHIELDER


Gücü Diğerlerine Kalkan Olarak Kullanan Sadık Savaşçı
“Crystal”ın icadı güç kontrolünde başka bir olanak yarattı. Force Shielder’lar, Force Archer'larının Astral Bow’un geniş alandaki güç kontrolünü etkili bir şekilde desteklediğini fark ettiler ve bu nedenle düşmanlara saldırırken gücün dağılmaması için gücü “Crystal”ın etrafında tam olarak nasıl yoğunlaştırabileceklerini çalıştılar ve bunun sonucunda Astral Shield’i yarattılar.

Astral Shield’in yaratılması Nevarethian zırhı tarihinde yeni bir sayfa açtı. Astral Shield öyle yüksek savunma gücüne sahip ki aynı zamanda saldırı amacına da hizmet edebilir. Kavga etmek ve savunma yapmak için daha iyi bir yola çaresizce ihtiyaç duyan Warrior ve Blader’lar, Force Shielder oldular. Onlar kendilerine özgü bir savaş stili oluşturmanın yanında güçlü savunma istediler. Böylece, Astral Shield’i taşırken Warrior's Armor Suit gibi en ağır zırhı kullanmaya başladılar.

Force Shielder’lar dar alan güç kontrolünde uzmandırlar ki bu da geniş alan saldırıları yapamazlar demektir. Ancak, vücutlarının yakınlarındaki dış güçleri manipüle ederek saldırı güçlerini arttıran destekleyici büyüleri geliştirerek bu zayıflıklarını kapatıyorlar. Bu da Wizard’ın en güçlü becerisine karşılık gelen metotlarıdır.

Bu devrimci icat Nevarethian savaş stilinde bir dönüm noktası olmuştur. Force Shielder’lar gücü ustalıkla kontrol etmek için gücü anlamanın yanında, en güçlü ve de en ağır olan zırh Armor Suit’i giymek, taşımak için fiziksel güçlerine çok fazla yatırım yapmalılar. Ayrıca sadece tek-el kılıçlarını kullanabildiklerinden uygun vuruş hızını dikkate almak zorundalar.

Tecrübeli Force Shielder’lar, Astral Shields’i manipüle etmek için çeşitli yollar bilirler ve eğer dar alan güç kontrolünde ustalaştılarsa savunmalarını mükemmelleştirebilirler.

Taviye Edilen İtem
Zırh: Armour Set
Silah: Blade/Crystal

Tavsiye Edilen Yetenekler
Blade/Crystal : Strength 4, Intelligence 4, Dexterity 4
*****************************************
FORCE BLADER


Kılıcı Güçle Alevlenen Kılıç Ustası

Force Shielder’lardan sonra “Crystal”in bulunması ve Force Archer’ların doğuşu yeni bir buluşu ortaya çıkarmıştır. Force Blader’lar neredeyse Force Shielder’larla aynı zamanda oluşturulduğu için, birçok ortak özellikleri vardır. Nevareth’in ilk yıllarından itibaren kısa ve uzun mesafeli savaşlar için insanlar kılıç ve büyüyü kullanmayı istediler.

Fakat bunu yapmak, Force Shielder’lardan ve Force Blader’lardan önce neredeyse imkansızdı. Ama bunların ortaya çıkmasıyla insanlar bu sihirli kılıç ustasını yani Force Blader’i incelemeye cesaretlendiler.

Başlangıçta Force Bladers’lar bir ellerinde kılıcı diğer ellerinde de Güç denetleyicisi kullanıyorlardı. Koruyucu Force Shielder’lar gibi olmayan Force Blader’lar doğru saldırılar için çevikliğe önen veriyorlar. Aynı sebeple Armorsuit seti gibi Battlesuit setinden daha ağır bir zırh giyemezler. Ayrıca Güç denetleyiciler için Güç denetleyicileri içinden daha fazla yıkıcı olan “Orb” kullanmayı tercih ederler.
Force Blader’lar hakkındaki araştırma Agility Force Blader’ları kurmak için verimli sonuçlar elde etmesine rağmen yeterli değildir. Agility Forceblader’ların kılıç skill’leri Blader’larınki kadar güçlü değildi ve sihir skill’leri Wizard’ların yada Force Archer’larınki kadar etkili değildi. Ayrıca Force Shielder’lardaki gibi destek veren sihirli skill’leri gerçekleştiremiyorlardı. Bu yüzden güçlerini geliştirmek için başka bir yol bulmalıydılar. Uzun araştırmalardan sonra, kılıç ve büyü skill’lerini aynı anda kullanmanın bu zayıflığı dengeleyeceğini fark ettiler. Bu yüzden “magic sword skills” diye bilinen benzersiz savaş becerilerini yarattılar. Bu Force Bladers’ların ve Magic Swordsmen’in kuruluşudur.

Force Blader’lar kılıçla savunmada ve sihirde eşit şekilde becerikli olması gerektiği için, onların uygulamalarını fiziksel güç ve zekada dengede tutmaya çalışırlar. Çok fazla Magic Sword skill’lerin olmamasına rağmen, Force Blader’lar hala birleşmiş kılıç ve sihir yeteneklerini kullanabilirler. Deneyimli Force Blader’ların her olası sihirli sözü kılıç yetenekleriyle birleştirebildikleri ve sihir ve kılıç becerilerini birleştirmeye hakim olarak daha fazla zarar verebildikleri söylenmektedir.

Taviye Edilen İtem
Zırh: Battle Set
Silah: Katana/Orb

Tavsiye Edilen Yetenekler
Katana/Orb : Strength 5, Intelligence 4, Dexterity 3


Kaynak : www.cabalonline.gen.tr